ELPEK PARATONER | ELPEK GRUP Kuruluşudur.

elpek-paratoner-periyodik-kontrol-denetim

 

ELPEK PARATONER | Paratoner Topraklama Tesisatı Ölçümü Periyodik Kontrol Test Raporu

ELPEK Paratoner olarak, Türkiye genelineyıldırımdan korunma tesisat kontrol, muayene, test, ölçüm, bakım, proje, raporlama, paratoner ve topraklama tesisatı kontrol hizmetleri sunmaktayız. İş Güvenliği Uzmanı Elektrik Mühendisi kadromuz tarafından endüstriyel tesisler başta olmak üzere özellikle fabrikalarda paratoner tesisatı denetimi yapmaktayız. Mevcut paratoner tesisatları için; paratoner bakımı, paratoner kontrolü, paratoner ölçümü, paratoner raporu, paratoner malzeme satışı, topraklama ölçümü, topraklama test raporu, topraklama sistemleri uygunluk kontrolleri, toprak direnci ölçümleri, topraklama direnç ölçümü, katodik koruma ölçümü, toprak özgül direnci raporu, topraklama çevrim empedansı ölçümü, süreklilik testleri, rcd kaçak akım koruma rölesi testi ve raporlamaları ile TSE, TURKAK ve EMO standartlarına uygun kapsamda teknik destekler sunan bir elektrik mühendislik firması olmayı sürdürüyoruz. ELPEK Paratoner, bir ELPEK GRUP kuruluşudur.

izmit-paratoner-tesisati-kontrol-raporu


 

ELPEK PARATONER | Topraklama Tesisatı Ölçümü Periyodik Kontrol Test ve Raporlama

ELPEK Paratoner Mühendislik, endüstriyel tesislerde elektriksel periyodik kontroller ve elektriksel güvenlik kontrolleri, elektrik iç tesisat kontrolü başta olmak üzere, iş güvenliği, yangın güvenliği, proses güvenliği kapsamında elektrik tesisatı periyodik ölçümleri, elektrik tesisatı periyodik kontrolleri, elektrik mühendislik denetim hizmetleri, elektrik iç tesisatı kontrolü, elektrik tesisat uygunluk raporu, elektrik iç tesisat uygunluk belgesi, pano topraklama testi, trafo topraklama ölçümü, jeneratör gövde koruma topraklama ölçümü, jeneratör periyodik kontrol hizmetleri, topraklama tesisatı ölçümü, paratoner yıldırımdan korunma tesisatı, katodik koruma ölçümü, paratoner testi ve paratoner tesisatı denetimi ile periyodik fenni muayene hizmetleri sunan bir firmadır. Aktif paratoner tesisatı, faraday kafesi, franklin çubuğu, iç yıldırımlık sistemleri, parafudr gibi elektriksel koruma ekipmanları, yıldırımdan korunma tesisatı gibi sistem topraklama tesisat ölçümleri ve elektrik testleri ilgili standart, yasa ve yönetmeliklerce de belirtildiği üzere periyodik olarak yapılmalıdır.

gebze-paratoner-tesisati-kontrol-raporu
 

ELPEK PARATONER | Elektrik Mühendislik Periyodik Kontrol Denetim Hizmetleri

2009 yılından beri edindiğimiz tüm teknik bilgi ve saha tecrübelerimizi "fark yaratan mühendislik çözümleri" felsefemizle enerji sektörüne inovatif çözümler sunmayı hedefleyerek ülke geneline hizmet sunmaktayız. ELPEK Paratoner Mühendislik Hizmetleri, yıldırımdan korunma tekniğinde özel olarak tasarlanan paratoner projeleri ile enerji sektöründeki hizmet sıkıntılarının önüne geçmeye çalışmaktadır. ELPEK Paratoner, artan müşteri talepleri ve artan teknolojik bilgi birikimini birleştiren uzman mühendislik dalları arasında detay uzmanlıklar hedeflemektedir.

ELPEK PARATONER | Elektriksel İş Güvenliği Malzemeleri

ELPEK Paratoner Mühendislik, dielektrik yalıtkan paspas gibi çeşitli elektriksel güvenlik malzemelerinin yanı sıra, elektrik çalışmalarında teknik emniyet, elektriksel iş güvenliğinin sağlanması için de çözümler sunmaktadır. İzole halı ya da yalıtkan paspas başta olmak üzere yüksek gerilim ıstankası, yüksek gerilim izole halı ve yalıtkan izole eldiven, izole tabure, izole sehpa, izolasyonu güçlendirilmiş elektrik ekipmanları, izole yalıtkan elektrik ayakkabısı vb gibi çok sayıda elektrik teknik emniyet malzemeleri ile elektriksel güvenlik kültürünün sağlanmasında önemli çözümler sunmaktayız.

ELPEK Paratoner olarak, tüm hizmetlerimizde ekonomik uygun fiyatlar ve hızlı çözümler sunmaya özen gösteriyoruz. Ülke geneline başta elektrik periyodik kontrol mühendislik hizmetleri olmak üzere, iş güvenliği elektriksel fenni muayene firması olarak öncelikle paratoner ölçümü, paratoner tesisatı fenni muayenesi, paratoner koruma alan projesi, topraklama ölçümü vb teknik elektrik iş güvenliği mühendislik hizmetleri sunmaktayız. Türkiye geneline elektrik periyodik kontrol, iş güvenliği elektrik periyodik ölçümleri kontrol test fenni muayene ve teknik raporlama konusunda kaliteli hizmet sunuyoruz.

ELPEK PARATONER | TEST | KONTROL | ÖLÇÜM | FENNİ MUAYENE | RAPOR | DENETİM

elpek-paratoner-firmasi ELPEK PARATONER, Kocaeli ve yakın illere ekonomik ve etkin yıldırımdan korunma tesisatı çözümleri sunmak üzere 2009 yılında yola çıktık. ELPEK Paratoner tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda başta; Kocaeli, İzmit, Gebze, Adapazarı, Gölcük, Kartepe, Karamürsel, Yalova, Kandıra, Körfez, Sakarya, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Ankara, Eskişehir, Afyon, Tuzla gibi yakın il ve ilçelere uygun fiyat seçenekleri ile paratoner sistemleri teknik muayene hizmetleri sunulmaktadır. ELPEK Paratoner, enerji ve elektrik sektörüne katkı sağlayacak farklı mühendislik bakış açısı ile müşteri odaklı çözümleri ve yüksek kaliteli hizmet anlayışı ile endüstriyel tesisler başta olmak üzere, elektriksel periyodik kontroller, elektrik iç tesisat periyodik ölçümleri, iş güvenliği elektrik tesisat kontrolü yanı sıra, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında periyodik ölçümler ve periyodik kontroller, elektrik mühendislik, elektrik tesisatı kaçak akım koruma rölesi testi, elektrik tesisat uygunluk kontrol raporu, elektrik tesisat uygunluk belgesi, pano topraklama testi, trafo topraklama ölçümü, jeneratör gövde koruma topraklama ölçümü, topraklama tesisatı ölçümü, paratoner yıldırımdan korunma tesisatı muayenesi, paratoner testi ve paratoner tesisatı periyodik ölçüm hizmetleri sunan bir iş güvenliği periyodik kontrol firmasıdır.

balikesir-paratoner-firmasiELPEK PARATONER, 21.08.2001 tarih ve 24500 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği Ek-P'de çeşitli topraklama tesislerinin işletme dönemi içindeki muayene, ölçme ve denetlemelere ilişkin önerilen periyotları şöyledir:
- Elektrik üretim iletim ve dağıtım tesisleri için (enerji nakil ve dağıtım hatları hariç) : 2 yıl
- Enerji nakil ve dağıtım hatları için : 5 yıl
" Sanayi tesisleri ve ticaret merkezleri için;
- Topraklamalara ilişkin dirençlerin muayene ve ölçülmesi : 1 yıl
- Topraklama tesisleri ile ilgili diğer muayene, ölçme ve kontroller : 2 yıl
- Sabit işletme elemanları için : 1 yıl
- Yer değiştirebilen işletme elemanları için : 6 ay
Paratoner ölçümü, paratoner raporu, paratoner tesisat kontrolü, paratoner fenni muayene, topraklama ölçümü, topraklama raporu makine gövde topraklama ölçümü, pano topraklama ölçüm ve kontrolleri, itfaiye paratoner raporu, itfaiye topraklama tesisatı uygunluk raporu, itfaiye elektrik tesisat kontrol belgesi, trafo topraklaması, işletme topraklaması, jeneratör topraklaması ölçme ve değerlendirmeleri yapılmaktadır. Aktif paratoner tesisatı, faraday kafesi, Franklin Çubuğu, yakalama çubuğu, radyoaktif paratoner tesisatı, yıldırımdan korunma tesisatı gibi sistemlerinin topraklama tesisat ölçümleri ve tesisat testleri ilgili yasa ve yönetmeliklerce de belirtildiği üzere periyodik olarak yapılmalıdır.

bursa-paratoner-firmasiELPEK PARATONER, paratoner ve topraklama sistemlerinin fenni muayene ve raporlaması hususunda konusunda en az on yıllık saha denetim muayene tecrübesine sahip teknik ekiplerimizle hizmet sunan bir mühendislik firması olarak paratoner fiyatı ve paratoner tesisatı periyodik kontrol fiyatları açısından uygun seçenekler sunmaktayız.
Paratoner ve topraklama sistemlerinde tüm yetkilendirme belgeleri Elektrik Mühendisleri Odası EMO Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu, topraklamalar yetkilendirme belgesi, EKİPNET iş ekipmanı muayene uzmanı yetki belgesi ve diğer mesleki yetki ve yeterlilik belgeleri mevcuttur. Paratoner ve topraklama sistemlerinin periyodik kontrolleri, paratoner koruma alan projesi çizimi, yıldırım risk analizi raporu, iç yıldırımlık sistemleri, yakalama ucu, Franklin çubuğu, Faraday kafesi montajı, artık akım anahtarı kaçak akım koruma rölesi test ve kontrolleri Topraklamalar Yönetmeliği gereğince standartlara uygun ölçme, kontrol, elektrik mühendislik raporlama çözümleri de sunmaktayız.

izmir-paratoner-firmasiELPEK PARATONER olarak, tüm hizmetlerimizde "fark yaratan mühendislik çözümleri" felsefemizle farklı ve hızlı çözümler sunmaya devam ediyoruz. Elektrik Mühendislik etiğine yakışan disiplinimizle örnek almayı değil örnek olmayı hedef edindik. Ülke geneline başta elektrik mühendislik hizmetleri olmak üzere, periyodik kontrol firması olarak öncelikle paratoner kurulumu, paratoner montajı, paratoner ölçümü, paratoner bakımı, paratoner tesisatı fenni muayenesi, paratoner alan projesi çizen Elektrik Mühendislerimiz tarafından ayrıca, topraklama ölçümü, topraklama tesisatı projesi çizimi vb teknik Elektrik Mühendislik ve taahhüt hizmetleri de yapılmaktadır. Türkiye geneline elektrik periyodik kontrol, elektrik periyodik ölçüm ve elektrik planlı bakım kontrol test ölçüm bakım muayene ve rapor konusunda kaliteli hizmet sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Elektriksel Periyodik Kontroller kapsamında, topraklama tesisatı ölçümü ve paratoner tesisatı ölçümü hizmetlerinin yanı sıra, elektrik tesisat uygunluk raporu, kaçak akım ölçümü ve raporu hazırlanması ile makina topraklama ölçümü, jeneratör koruma topraklama ölçümü, aydınlık seviyesi ölçümü, enerji panosu topraklama ölçümü, parafudr topraklama ölçümü, termal kamera ölçümü, katodik tesisat muayenesi, AG alçak gerilim topraklama ölçümü, YG yüksek gerilim topraklama ölçümü, OG orta gerilim topraklama ölçümü, koruma topraklaması ölçümü ve işletme topraklaması ölçümü gibi endüstriyel tesislerde çözümler sunan Elektrik Mühendislik frması olarak Türkiye geneline hizmet sunmaktayız.

kutahya-paratoner-firmasiYasal Mevzuatlar :
03 Aralık 2003 tarihli Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği’nin 10/c-5.i.1 maddesi projelere başlamadan önce toprak özdirencinin belirlenmesini şart koşmuştur. 16.12.2009 tarihli Elektrik Tesisleri Proje Yönetmeliği uyarınca projelerde topraklama hesaplamalarının yapılabilmesi için toprak özgül direncinin ölçülmesi gereklidir.
21 Ağustos 2001 tarihli Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği Ek-N.1 maddesi uyarınca toprak yayılma direncini veya topraklama direncini önceden belirlemek amacıyla toprak özdirencinin ölçülmesi, bu direncin çeşitli derinlikler için tespit edilmesini sağlayan Dört Sonda Yöntemi (örneğin Wenner Yöntemi) ile yapılmalıdır. Wenner Yöntemi TS 4363 Doğal Zeminlerin Elektrik Özgül Dirençlerinin Sahada Tayini – Wenner Dört Elektrod Metodu ile standardında tarif edilmiştir. Elektrik tesislerinde can ve mal güvenliği açısından topraklama sistemlerinin yapılması ve işlerliğinin periyodik olarak kontrolü 21.08.2001 tarih ve 24500 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği gereği zorunlu tutulmuştur.
Ayrıca 20.06.2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında 17.07.2013 tarih ve 28710 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İşyeri, Bina ve Eklentilerinde alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik ve 25.04.2014 tarih ve 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği topraklama sistemlerinin etkinliğinin düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir.

ELPEK PARATONER | Elektriksel Güvenlik Çözümleri | Yıldırımdan Korunma Sistemleri | paratoner periyodik kontrol firması | topraklama periyodik kontrol firması | periyodik test | periyodik kontrol firması | periyodik bakım firması | periyodik ölçüm firması | fenni muayene firması | periyodik rapor firması | topraklama ölçümü firması | paratoner ölçümü firması | paratoner bakımı firması | emo, itfaiye, ruhsat, tse, türkak uygun raporlama firması | kocaeli paratoner firması | paratoner uygunluk raporu firması | kocaeli paratoner kontrol raporu firması | kocaeli topraklama ölçümü firması | yıldırımdan koruma tesisat kontrolü firması | topraklama tesisatı raporu firması | topraklama raporu örneği | kocaeli itfaiye elektrik tesisatı uygunluk raporu veren firma | koruma işletme ve makina topraklama ölçümü firması | kocaeli elektrik periyodik kontrol firması | elektrik mühendisleri odası topraklama ve paratoner raporu fiyatları | meger ölçüm firması | rcd kaçak akım koruma rölesi testi raporu firması | makina gövde koruma topraklaması ölçümü firması | fabrika | otel | okul | hastane | sanayi tesisi | endüstriyel tesis | kimya tesisi | akaryakıt istasyonu | benzin istasyonu katodik koruma ölçümü firması | elektriksel periyodik kontrol firması | elektrik iç tesisat raporu firması | tuzla | bilecik | bursa | kartepe | gölcük | kartal | istanbul | körfez | gebze | dilovası | yalova | bolu | düzce | tekirdağ | bilecik | izmit | sakarya | adapazarı | darıca | pendik | başiskele | taysad | gosb | imes | tosb | adana | iskenderun | eskişehir | bandırma | balıkesir | muğla | manisa | izmir | kütahya | konya | osmaniye | afyon | uşak | zonguldak | ankara | aksaray | milas |